#Всеукраїнська_акція_16_днів_проти_насилля
З 25 листопада до 10 грудня в Ємільчинському ліцеї №2 Ємільчинської селищної ради Житомирської області відбулася щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Мета акції – привернути увагу суспільства до проблем запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, захисту прав дитини, створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Учасники освітнього процесу були задіяні у різних виховних годинах, воркшопах, цифрових уроках, тренінгових заняттях, які підготували психологиня Лариса Ляшук, соціальна педагогиня Тетяна Євтушок та педагоги ліцею.
25 листопада до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок соціальна педагогиня провела з учнями 5-х класів гендерно чутливий STEM – урок, доводячи здобувачам знань, що не тільки юнаки, а і дівчатка можуть бути успішними науковицями та винахідницями.
Учні 5-7-х класів долучилися до створення плакату «Стрічки - символи Всеукраїнської акції 16 днів проти насилля».
Жанною Поповою, бібліотекаркою ліцею, створено літературний колаж «16 днів проти насильства» та «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом».
Змістовно відбулося засідання парламенту під модераторством педагогині- організаторки Вікторії Козловець до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Хто попереджений – той захищений» та воркшоп з учнями 9-х класів.
Учасники та учасниці гуртка «Дебати» підвищили рівень знань щодо проблем, пов’язаних з насильством, спростували міфи та відшукали факти за допомогою карткової ігрової методики «Коло безпеки».
Доброту, щирість, емпатію та толерантність, ненасильницьку поведінку учні початкових класів демонстрували на занятті з елементами казкотерапії «Країна теплого пуху».
Оцінити силу усмішки та поринути у бурхливий світ фінтазії, переглянути онлайн-книгу «Історія Томаса Едісона» дітлахи змогли через ігротерапію під час заняття «Яскраві емоції» до Міжнародного дня людей з інвалідністю.
У Міжнародний день волонтера ліцеїсти долучилися до акцій «Маскувальна сітка» та «Окопна свічка», які заступниця директора Наталія Дубицька та ГО «Оберіг» передали нашим захисникам.
А на завершення акції між учнями 9-х класів під керівництвом заступниці директора Лілії Ярошук було проведено бліц - гру «Знай свої права».
Здобувачі освіти взяли участь у загальнонаціональному опитуванні учнівської молоді «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді» (HBSC).
Проведені заходи сприяли вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.