Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 52 людини

Звіт про роботу шкільного лісництва

Дата: 23 березня 2020 о 10:05, Оновлено 23 березня 2020 о 10:26
Автор: Яценко О. Ф.

Коротка інформація

 про   роботу шкільного лісництва.

      Ємільчинське шкільне лісництво було створено на базі Ємільчинського лісництва ДП «Ємільчинський лісгосп» в 1990 році спільно з колективом Ємільчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (сьогодні Ємільчинська гімназія Ємільчинської районної ради). До складу лісництва було прийнято 27 учнів. Віковий склад учнів від 13 до 17 років. За учнями закріплено  328 га лісової площі.  

      За цей час нам є чим пишатися шістнадцять  років поспіль  (з 2001 по 2017 роки) на огляді шкільних лісництв Житомирської області, що проходить під девізом « Збережемо та збагатимо природу Житомирщини» на базі Малинського лісотехнічного коледжу,  Ємільчинське шкільне лісництво виборює призові місця.

      Для підготовка учнів щорічно розробляються плани теоретичного навчання з наступним закріпленням вивченого матеріалу в лісі. Члени шкільного лісництва не тільки успішно  вивчають лісову науку а й згідно планів роботи втілюють її в життя. В кінці року проводяться підсумки виконання роботи і кращі учні нагороджуються цінними подарунками  та преміями.

      З метою закріплення вивченого матеріалу та більш повного уявлення про життя лісгоспу, постійно проводяться екскурсії по ознайомленню з роботою лісгоспу. Учні вивчають типи рослинних угруповань, склад насаджень, головні лісо утворюючі породи, рослинний і тваринний світ, вплив діяльності людини на екологію лісів, знайомляться з лісовою охороною. Також ознайомлюються з технікою для тушіння лісових пожеж, заготівлі і вивозки деревини, роботою нижнього складу по переробці деревини, з асортиментом продукції, що випускається лісгоспом.

       Учнів шкільного лісництва постійно запрошують на семінари, які проводяться в ДП «Ємільчинське лісове господарство». Також учасники шкільного лісництва брали участь у семінарі, організованим Житомирською агроакадемією у жовтні 2014 року. На цьому семінарі учні разом із студентами прийняли участь у обговорені наукових робіт, представили власні наукові роботи та спостереження, пройшли тести для визначення схильності до вибраних професій, які пов’язані з лісом.

      У 2015 році була організована зустріч з викладачами та студентами екологічного факультету Житомирського агроакадемією.  Під час цієї зустрічі були проведені читання наукових робіт студентами. Наш учень 11 Б класу Зінкевіч Богдан, представив свою роботу по екології,  за яку він виборов І місце на районній олімпіаді з екології.

      Учасниками шкільного лісництва (одними з перших в районі) було розпочато рух за створення екологічних стежин, що стали своєрідними лабораторіями в природі. Кілька років поспіль для вихованців учнівського лісництва влітку організовується екологічна практика на базі заказника «Вовчі острови», Ємільчинського лісництва. Школярі, разом з працівниками лісгоспу, займаються просвітницькою роботою: випускають стіннівки, екологічні вісники та шкільну газету «Цілком відверто», де постійно висвітлюють роботу лісівників, друкують власні матеріали на екологічну тематику та  є постійними дописувачами районної газети «Народна трибуна». Щорічно проводиться конкурс на кращий малюнок та твір на тему «Людина і ліс». Традиційно учасники шкільного лісництва беруть участь у масових заходах: «Свято лісу», «День Землі», «День зустрічі птахів», «Допоможи зимуючим птахам», «Операція «Шпаківня». Під час акції «Замість ялинки – букет» проводиться просвітницька робота щодо збереження ялинок від самовільної вирубки серед школярів та дорослого населення.

      З метою залучення учнівської молоді до відтворення лісів, організації просвіти, громадськості щодо збереження біорізноманіття, збалансованого й екологічно безпечного розвитку лісового господарства, щорічно беремо участь та є переможцями у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках».

      У 2013 році учасники шкільного лісництва були призерами  обласних змагань екологічних агітбригад , що проводився у м. Житомир. У цьому ж році учні здобули ІІ місце на обласних  еколого – туристичних змаганнях, також II місце в фестивалі-огляді дружин юних пожежників.

2013- ІІ м

2014 –І місце,

2015 – ІІ місце

2016,2017 – І місце

2018- ІV місце

2019 – V місце

     Щорічно учасники шкільного лісництва активно приймають участь у Всеукраїнському конкурсі кращих знавців біології «Колосок весняний», за що отримують золоті, срібні та бронзові сертифікати.

     У 2014 році ми зайняли І місце у обласному огляді шкільних лісництв Житомирської області, що проходить під девізом « Збережемо та збагатимо природу Житомирщини» на базі Малинського лісотехнічного коледжу, а у 2015 році  здобули ІІ  місце на цьому ж конкурсі. Наукова робота головного лісничого шкільного лісництва Дідуса Андрія зайняла друге місце в конкурсі наукових робіт шкільних лісництв у м. Житомир.

     Також для учнів – учасників шкільного лісництва   організовуються екскурсії в м. Коростень, в урочище «Камінне село», Київський ботанічний сад та інші. Члени шкільного лісництва є частими гостями в День відкритих дверей в Малинському лісотехнічному коледжі.

      Цікавим та захоплюючим є життя учасників шкільного лісництва, тому впливає на подальший вибір професії, дає можливість на власному досвіді переконатися, яке величезне значення має ліс у народному господарстві, та разом з тим, полюбити його неосяжну красу. За останні три  роки 15вихованців учнівського лісництва вступили до навчальних закладів за спеціальність «Лісове господарство».  За 25 років існування Ємільчинського шкільного лісництва, своє життя з лісом пов’язало більше 200 випускників.

Паспорт

Короткий зміст про роботу

 шкільного  лісництва

2018 р.

2019р.

Район   Ємільчинський

1. Посаджено лісових культур

1. Посаджено лісових культур

Населений пункт смт .Ємільчине

 на площі -14,12га.

на площі -16,0 га.

Кількість членів

шкільного лісництва  27

2. Проведено догляд за

2. Проведено догляд за

Базове господарство 

ДП "Ємільчинський лісгосп "

лісовими культурами 41,2 га

лісовими культурами 45,3 га

Рік  створення  1990

3. Заготовлено насіння лісових

3. Заготовлено насіння лісових

Закріплено лісу  328 га 1,2 обходи

і чагарникових порід -341кг.

і чагарникових порід -350 кг.

Лісничий Дідус Денис Олегович

4.Виготовлено і розвішено штуч-

4. Виготовлено і розвішено штуч-

Керівник  шкільного лісництва Романішина Ірина Євгенівна,

них гніздівель-155шт.

них гніздівель-160 шт.

вчитель біології

5. Виготовлено солонців - 21 шт.

5. Виготовлено солонців - 21 шт.

Спеціаліст лісгоспу   

Романчук Сергій Валерійович,

6. Виготовлено годівниць -18 шт.

6.Виготовлено годівниць -18 шт.

інженер захисту лісу

7. Заготовлено зернових

7. Заготовлено зернових

   снопиків - 170 шт.

   снопиків - 180 шт.

8. Заготовлено зелених

8. Заготовлено зелених

 віників - 220 шт.

 віників - 250 шт.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.