Звіт
про роботу гуртка гуманітарного напряму «ДЕБАТИ» (автор Масютіна М. Е.), «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України», протокол №2 від 29.06.2017 (лист Інституту модернізації змісту освіти від 18.07.2017 № 21.1/12-Г-400), за 1 семестр 2022-2023 навчального року в Ємільчинському ліцею √2.
Керівник: Ляшук Лариса Вікторівна.
Актуальність програми "Дебати" викликана з одного боку необхідністю визначення стратегії пошуку, навчання та виховання тих учасників освітнього процесу, які мають не лише загальний освітній рівень, але також рівень культури, соціально-психологічної компетентності, здатності до критичного мислення, наявності власної точки зору на суспільні процеси та проблеми.
Дебати - шлях до формування вихованців як промовців. І водночас шлях до активної позиції в житті. Уміння публічно довести свою думку, обрати власний спосіб розв'язання певної проблеми та переконати інших. Завдяки ігровій формі дебатів, діти непомітно для себе стають ораторами, аналітиками, а також реформаторами, бо, заперечуючи будь-яку тезу, мають запропонувати альтернативу.
Метою гуртка є формування громадянських компетенцій молоді через відкриту дискусію, дебати, технологію критичного мислення, ефективну комунікацію та взаємодію.
Завданнями програми "Дебати" є формування таких компетентностей:
- навчально-пізнавальної;
- соціальної;
- полікультурної;
- комунікативної;
- інформаційної;
- саморозвитку й самоосвіти;
- громадянської.
Програма гуртка включає в себе теоретичні та практичні заняття з комунікації, конфліктології, риторики, логіки, акторської майстерності, ділового етикету.
За перший семестр навчання з вихованцями гуртка були проведені такі ігри:
- в рамках місячника національно-патріотичного вихованнч пройшли заняття на теми: "Захист України - обов'язок кожного громадянина?" та "Чи достатньо одного патріотизму для захисту України?" ;
- до Міжнародного дня Толерантності, який щороку відзначається 16 грудня, відбулася цікава гра на одну із тем, запропонованих учасникам гуртка: "Чи знадобляться навички толерантної поведінки для життя успішних людей?" або "Всесвітній рух за толерантність - є необхідною умовою миру і демократії";
- з 25 листопада по 10 грудня в усьому світі проводилася акція «16 днів проти насильства» це нагода ще раз нагадати учасникам освітнього процесу про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень їх обізнаності, тому для гри були охоплені дві важливих дати, а саме: 2 грудня– Міжнародний день боротьби з рабством. 5 грудня – Міжнародний день волонтера. Та запропоновані такі теми: "Чи є майбутнє у рабства?" та "Волонтерство - досить непоганий заробіток";
- в рамках тижня Доброчесності, що проходив з 01 по 09 грудня, була проведена гра на тему: "Чи є майбутнє корупції в Україні?"