ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ НА 2022-2023 н. р.
Новий порядок реагування на булінг
Міністерство освіти видало наказ №1646, яким завтердило порядок реагування педагогів та директорів на випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
Що має робити вчитель, якщо дізнався про булінг:
- вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу;
- за потреби надати домедичну допомогу та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- за потреби звернутися до територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України;
- повідомити керівника закладу освіти та, принаймні, одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу.
Що має робити керівник закладу:
- протягом однієї доби керівник закладу мусить повідомити територіальний орган Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною цькування;
- за потреби викликати бригаду екстреної медичної допомоги;
- повідомити службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу, з'ясувати причини, які призвели до цього випадку та вжити заходів для усунення таких причин;
- повідомити центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, аби здійснити оцінку потреб сторін булінгу, визначити соціальні послуги та методи соціальної роботи, забезпечити психологічну підтримку;
- скликати засідання комісії з розгляду випадку цькування не пізніше, ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.
***********************************************************************
Порядок подання та розгляду заяв (з дотриманням конфіденційності) про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
1. Виявлення факту булінгу (цькування)
1.1. Здобувачі освіти ЗЗСО Ємільчинської гімназії повинні одразу проінформувати (в будь-який доступний спосіб) дорослих (батьків, педагогічних працівників, класного керівника, тощо), представника адміністрації, соціального педагога, психолога, медичну сестру про факт здійсненого булінгу (цькування) свідком якого вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
1.2. Педагогічні працівники або інші працівники повинні повідомити керівника закладу освіти про факт булінгу (цькування) свідком якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
2. Повідомлення про факт здійснення булінгу
2.1. Невідкладно звернутися з офіційною заявою (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування) до керівника закладу освіти.
3. Розгляд звернення
3.1. Керівник закладу освіти видає організаційний наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання. До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник закладу освіти та інші зацікавлені особи.
4. Робота комісії з розгляду випадку булінгу (цькування)
4.1. Визначення кваліфікації випадку:
– БУЛІНГ (цькування);
– одноразовий конфлікт (сварка) / НЕ БУЛІНГ.
4.2. Надання висновку керівнику закладу. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.
5. Прикінцеві заходи щодо розгляду випадків булінгу (цькування)
5.1. Видання підсумкового наказу про наслідки розслідування випадку булінгу (цькування)
5.2. Направлення відповіді заявнику (заявникам).
Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати:
прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон;
навести розгорнутий виклад фактів щодо виявлених випадків булінгу (цькування); зазначити дату подання заяви та підписати особисто.
Зразок заяви
Директору
Ємілчинського ліцею №2
Світлані Давидовій
_________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
який (-а) проживає за адресою:
________________________________
(Контактний телефон)
ЗАЯВА
Я, _____________________________________________________, повідомляю про випадок булінгу (цькування), учасником (свідком) якого я є, що стався (потрібне підкреслити) _______________ у (на) _________________________________________, а саме: (дата, час) (місце) ____________________________________________________________________ (розгорнутий виклад фактів щодо виявлених випадків булінгу (цькування)) ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
___________ ___________________ ___________ (дата) (ПІБ) (підпис)