День безпечного Інтернету
11 лютого в усьому світі відзначається День безпечного Інтернету.
З нагоди Дня безпечного Інтернету, з метою підвищення обізнаності дітей, батьків та педагогів щодо безпечного використання мережі Інтернет, учні та учениці 9-10 класів ліцею долучилися до Всеукраїнського онлайн-уроку із кібербезпеки. Організаторами заходу є представники управління ювенальної превенції Національної поліції України, Департаменту кіберполіції та Міністерства освіти і науки України.
З метою ознайомити учнів із загрозами в Інтернеті, навчити цифрової грамотності, розвинути вміння розпізнавати кіберзагрози, підвищити обізнаність про безпеку особистих даних, виховувати культуру поведінки в Інтернеті, вчителями інформатики Оленою Ярошук та Валентиною Коваль, було проведено ряд цікавих, пізнавальні, повчальних заходів: урок «Твоя безпека в цифровому світі», перегляд тематичних відеоматеріалів, вікторину «Цей безпечний Інтернет», розв’язування кросвордів, проходження онлайн-квестів.
Учні 7-Б класу взяли участь у виховній годині на тему "Безпечний Інтернет". Вони прослухали важливу інформацію про правила безпечної поведінки в мережі, обговорили загрози кіберпростору та поділилися власними думками. Разом ми вчимося бути відповідальними користувачами Інтернету!
З 10 по 16 лютого 2025 року Національний банк України проводив Тиждень безпечного Інтернету та організував низку цікавих і корисних заходів для педагогів, учнів та студентів, які спрямовані на підвищення рівня знань з платіжної безпеки.
Учні 4-А взяли участь в освітній інціативі – Тиждень просвіти з платіжної безпеки. Вчитель інформатики Олена Ярошук провела урок на тему «Уроку з фінансової грамотності
"Готівкові та безготівкові гроші"». Діти дізналися які бувають гроші; як користуватися готівковими та безготівковими грошима; яку інформацію про платіжну картку можна та не можна повідомляти; як правильно знімати готівку з банкомата; як і де можна розраховуватися платіжною карткою; про інші способи безготівкових розрахунків; як уберегти свої кошти від шахраїв; правила створення та зберігання паролів.
До освітньої ініціативи - Тиждень просвіти з платіжної безпеки, долучились і учні 8-А класу. Вчитель інформатики Олена Ярошук провела для них урок на тему "Правила платіжної безпеки. Види шахрайства". Ліцеїсти дізналися:
як уберегтися від таких видів шахрайства: фішинг, вішинг, скімінг;
яку інформацію про платіжну картку можна повідомляти, а яку ні;
як правильно знімати готівку з банкомата;
як захисти свої смартфони;
як створити складний та надійний пароль.